У Китаї почали тестувати систему оплати проїзду в метро за розпізнаванням облич

У місті Шеньчжень в Китаї, на станції метро Футянь почали тестувати систему, яка розпізнає обличчя людей та автоматично списує плату за проїзд з банківського рахунку.

Технологія оплати проїзду через розпізнавання облич працює завдяки 5G. Пасажирам не потрібно показувати квиток або QR-код на телефоні, достатньо просканувати своє обличчя на планшеті, що розміщений на турнікеті. Про це пише Громадське. Об этом сообщает kievvlast.in.ua со ссылкой на СМИ.


Перехожі у демонстраційній зоні на станції Футянь зможуть побачити інформацію про себе на окремому екрані — там будуть фотографії облич з камер спостереження, їх гендер, вік і тривалість перебування у метро.


Наразі система працює у тестовому режимі, проте сама технологія не нова. У Шанхаї та Пекіні вже використовують штучний інтелект та розпізнавання облич, щоб регулювати дорожній рух та знаходити порушників.


Нагадаємо, що раніше Китай створив цифрову антиутопію для мусульманської меншини — уйгурів. У провінції, де проживає народ, використовується сканування сітківки ока, цілодобовий нагляд відеокамер та діють табори "перевиховання".


Раніше повідомлялося, що влада Китаю заявила, що китайські науковці у 2019 році завершать будівництво нового реактора, який називають так званим"штучним сонцем". За словами китайських вчених, пристрій здатний зімітувати процес ядерного синтезу, який нині Сонце використовує для генерації енергії.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/u_kytai_pochaly_testuvaty_systemu_oplaty_proizdu_v_metro_za_rozpiznavannyam_oblych_310630.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя